Zástava šperků

Chybí vám peníze v této hektické předvánoční době? Pokud potřebujete dočasnou finanční výpomoc a přitom  nechcete prodávat hodnotné rodinné šperky, existuje pro vás možnost půjčit si peníze proti zástavě šperků. Existuje mnoho firem, které berou šperky do zástavy a půjčí vám na ně velmi pěknou sumu peněz. Zastavují se většinou zlaté a stříbrné šperky, jak použité tak i nové, zlomkové zlato a také dentální zlato (zlaté zuby) v jakékoliv váze a ryzosti. Peněžní půjčky oproti zástavě cenností jsou vhodné zvlášť pro lidi, kteří potřebují nutně získat finanční prostředky okamžitě a nemohou nebo nechtějí čekat na zdlouhavé vyřizování půjčky v bance, popřípadě ty, kteří by z jakýchkoliv důvodů půjčku v bance nedostali. Jak začít?

Do zástavy lze dát nejen šperky a klenoty, ale také drahé kovy jako zlato, stříbro, platinu, nebo umělecké předměty. Zlato, šperky a předměty vyrobené ze zlata jsou většinou nejlepší a nejpohodlnější zástavou. Šperky nemají velký objem, a i za poměrně malý šperk obdržíte peněžní částku, pomocí které dokážete překonat dočasné finanční potíže. Je to velice diskrétní a snadné. Pokud uvažujete o zástavě vašich šperků měli byste zvolit firmu která nabízí nejvyšší možné ocenění vašeho zlata, které by mělo vycházet  z aktuální ceny zlata na světových burzách (London Fix). Mezi další věci které byste měli při zástavě šperků požadovat je diskrétnost. Půjčka by měla být vyplacena ihned v hotovosti a zástavu by mělo být možno kdykoliv vyplatit či po vzájemné domluvě prodloužit. Vhodné k použití jako zástava jsou také kromě předmětů ze zlata, stříbra a drahých kovů také starožitnosti a mince. Při zástavě starožitností byste si měli předem připravit doklady které potvrzují jejich cenu, což výrazně urychlí celou transakci Zástava šperků slouží jako záruka na peníze které si půjčíte. Šperky které nabídnete jako zástavu budou ohodnoceny podle aktuálních tržních cen, stáří, opotřebení, dokladů o jejic nabytí apod. Peníze, které za zástavu dostanete nikdy samozřejmě nedosáhnou aktuální tržní hodnoty zástavy, ale budou se pohybovat v intervalu asi 35 až 60 procent aktuální tržní ceny šperků. To proto že je nutno zakalkulovat rizika která souvisí s eventuelním  nevyzvednutím zástavy a dalších nákladů během následného prodeje. Zboží které nemá jasný původ popřípadě jeho kvality je špatná může být odmítnuto. Je důležité si také říci kolik za půjčení peněz zaplatíte. Sazba úroků se většinou pohybuje okolo 3 až 5 procent úroku za týden, podle druhu zástavy. Takže pokud si půjčíte například 1000 Kč za zlatý náhrdelník, za týden vrátíte 1030 Kč. To je velmi slušná cena za půjčku která dokáže pomoci překlenout finanční těžkosti například před výplatou.

investiční šperky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>