Jak investovat do diamantů

 Jaké jsou základní požadavky pro investiční diamanty? Předtím, než budete investovat do diamantů, ujistěte se, že vaše investice splňuje následující minimální požadavky: transparentní cena, možnost dalšího prodeje, přístup na trh, certifikace kvality a odbornou pomoc. Investiční diamant je nejlepší zakoupit za cenu, která blíží k ceně obvyklé, za kterou lze diamant snadno prodat nebo koupit. Nakupovat za maloobchodní cenu a prodávat za velkoobchodní cenu, není příliš dobrý nápad, takže je třeba se spojit s odborníkem, který vám může dát přímý přístup k mezinárodním dealerským cenám a trhům. Měli byste také získat osvědčení a odborné potvrzení o kvalitě svého investičního diamantu od nezávislou třetí strany. Je důležité, abyste navázali vztah s důvěryhodným odborníkem přes investiční diamanty, který Vám může poradit nákupem, načasováním obchodu, kontrolou kvality a může provést celou vaši transakci.

Zatímco velmi velké a drahé diamanty poutají pozornost miliardářů a super-bohatých sběratelů, jsou poměrně špatně obchodovatelné a neposkytují cenovou transparentnost nebo dosatečně rychlou možnost dalšího prodeje. Pokud nejste miliardář nebo sběratel, držte se dál od velkolepých diamantů. Jejich cena je značně spekulativní a je často obtížné je prodat. Odborníci doporučují počáteční investice do diamantů, 1,01 až 1,49 karát, kvalitní barvy, DH IF-VS2 jasnost, vynikající nebo velmi dobrý brus. Takové diamanty se běžně obchodují, jejich ceny jsou velmi dobře známé a jdou snadno nakupovat a prodávat. V závislosti na investičním rozpočtu, strategických cílech a požadavcích na diverzifikaci, doporučuje se omezit investice do dobře definovaných a standardizovaných kulatých investiční diamantů.

Rozumné investiční náklady diamantové transakce, které zahrnující fyzickou dodávku diamantů lze odhadnout na 2 až 5 procent ceny investičního diamantu v závislosti na velikosti investice. Nejdůležitější rozhodnutí které investor do diamantů musí udělat, je, komu věřit. Diamanty a diamantové trhy jsou velmi složité. Investor by měly navázat vztah s kvalitním a věci znalým poradcem, který se vyzná jak v kvalitě diamantů, tak v mezinárodních cenách diamantů a diamantových trzích. Váš investiční poradce by měl mít také přímý přístup k obchodování na globálních diamantových trzích, aby byl schopen zajistit spravedlivou tržní cenu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>