Šperky a klenoty

Zajímavosti a informace ze světa šperků, zlata a klenotů

Šperky a klenoty header image 2

Investice do zlata

Červen 25th, 2013 · 2 Comments

Investice do zlata obvykle znamená dlouhodobé investování finančních prostředků na pět až deset nebo i více let. Například jednu unci zlata nakoupeného v roce 2003 za 342 dolarů bylo možno prodat v roce 2011 za více než 1908 dolarů. To představuje návratnost investice větší než 550% za 8 let. Jak tedy investovat do zlata?  Investice přímo do komodit , jako je zlato nebo ropa, se může zdát pro investory obtížnější, než investovat do akcií a dluhopisů. Hlavním důvodem je to, že akcie a dluhopisy jsou snadno přenosné a pro průměrného investora snadno dostupné. Investice do komodit jako např ropa je poněkud obtížnější kvůli složitému způsobu, jakým se obchoduje přes futures a opce. Zlato je však mnohem přístupnější pro průměrného člověka, protože investor může snadno koupit zlaté pruty nebo zlaté mince, od prodejce, nebo v některých případech od banky.

Nicméně, s příchodem vyspělejší finančních nástrojů  se stala mnohem snazší investovat do zlata, spolu s ostatními komoditami, aniž byste museli kupovat fyzický kov. V současné době existují Exchange Traded Funds (ETF), které napodobují pohyby podkladové komodity a investorům poskytují možnost investice. Ačkoli ne každá komodita má ETF, zlato je možno obchodovat přes ETF. Každá akcie ETF představuje jednu desetinu unce zlata, takže pokud zlato stojí v současné době 1000 dolarů za unci, bude se ETF zlata obchodovat na 100 dolarů za akcii. Tento investiční produkt je jedním z nejjednodušších a nejméně nákladných způsobů, jak přistupovat k trhu se zlatem. Obecně platí že investoři, kteří chtějí investovat do zlata mají většinou tři možnosti: mohou koupit zlato ve fyzické podobě(pruty, cihly, eventuelně šperky nebo mince), mohou koupit ETF, které kopíruje cenu zlata, nebo mohou obchodovat futures a opce na trhu komodit.

Tags: Investice a obchodování · Nezařazené

2 responses so far ↓

  • 1 investiční zlato // Čer 25, 2013 at 14.14

    tak je pravda, že při koupi zlata jakožto investičního instrumentu dnes již není nutné kupovat zlato fyzicky, ale osobně si myslím, že fyzická podoba zlata je prostě nejjistější…

  • 2 Jiří Vencl // Zář 12, 2013 at 19.29

    Investice do fyzického zlata je možná již od jedné trojské unce. Při investici online je potřeba více peněz (přes platformu).

Leave a Comment