Výstava šperků v Egyptském muzeu v Káhiře

Egyptské šperky jsou krásné a jedinečné, a Egyptské muzeum v Káhiře jich má neuvěřitelnou sbírku, největší na světě. Můžete zde vidět šperky stříbrné a zlaté, některé i vykládané drahými kameny. Zpracování egyptských šperků je velmi detailní a krásné. Egypťané měli velmi unikátní víru v posmrtný život, a tato sbírka obsahuje mnoho předmětů které to dokazují. Můžete zde vidět mnoho sarkofágů, pohřebních šperků, a mnoho dalších předmětů a artefaktů ze zlata, stříbra a drahokamů.

Asi nejznámější artefakty a šperky v celém muzeu patří do sbírky krále Tutanchamona. Mladý král, který vládl pouze devět let, se stal známým, protože jeho hrobka nebyla vypleněna hledači pokladů. Tutanchamon měl v neuvěřitelnou sbírku zlata, šperků a pokladů a většina z nich je umístěna v káhirském muzeu. Jedny z nejpůsobivějších artefaktů v této kolekci jsou štíty, náramky, šperky a další. Sbírka je obrovská, a má velké množství položek. Každý, kdo přijde na Káhiry by měl určitě navštívit Egyptské muzeum. Je to úžasné místo k návštěvě spolu s pyramidami a dalšími historickými památkami. Káhira může svým návštěvníkům nabídnout mnoho úžasných věcí. Nachází se na březíh krásného Nilu a je blízko nejznámějších míst v celém Egyptě – Velké egyptské pyramidy a sfingy .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>