Těžba Diamantů

Ze všech diamantů které se na světě každý rok vytěží, je bohužel pouze méně než polovina kvalitních drahokamů, většina se dělí do dvou hlavních kategorií na méně kvalitní diamanty a průmyslové diamanty. Kvalitní diamanty vykazují vysoký standard vynikající kvality a používají se v klenotnictví. Čistota těchto diamantů je většinou bezchybná. Méně kvalitní diamanty představují něco mezi kameny s kvalitou klenotů a průmyslovými diamanty, a můžou být použity jako klenoty nebo jako průmyslové diamanty v závislosti na jednotlivých kamenech.

Tyto kameny většinou nejsou úplně čisté a obsahují viditelné známky nečistot. Průmyslové diamanty jsou nekvalitní a jsou vhodné pouze pro průmyslové použití, například se používají při výrobě vrtáků pro zubní vrtačky a zemní práce. Těžba diamantů. Diamanty se těží z dolů nebo naplavenin. Těžba dolováním. Diamanty se dolují ze sopečných usazenin. Pro tento způsob je typické, že těžbou  musí být pokryty velmi velké oblasti. V průměru je nutno vytěžit 250 tun rudy k vytvoření jednoho karátu  kvalitního leštěného diamantu. Ve většině zemí je hornina diamantového dolu složená z tzv. kimberlitu. Zpočátku se kimberlit vykope na povrch hrubou povrchovou těžbou. Jakmile je povrch ložiska vyčerpán, pomocí vrtání a tunelů se horníci dobývají do hlubších částí diamantového dolu. Poté co je diamantová ruda vynesena na povrch, je transportována k sítu, kde jsou diamanty odděleny od hostitelské horniny. Těžba z naplavenin. Tento proces zahrnuje těžbu diamantů z koryt řek nebo mořských pláží. Před miliony let, v době, kdy diamanty vznikly, byly některé diamanty zvětráním odděleny z matečné horniny a neseny proudem vody na velké vzdálenosti podél řek a dokonce i do oceánů. Aby bylo možné získat tyto diamanty z říního nebo mořského písku, je nutno vykopat říční nebo mořské dno až do hloubky 25 m aby bylo dosaženo diamantového ložiska, které je poté odstraněno a převezeno do třídírny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>